Jehličnaté dřeviny

JEHLIČNATÉ DŘEVINY

V zahradách mají jehličnany velmi specifické postavení. V porovnání s jinými druhy rostlin nepodléhají výrazným vzhledovým změnám v průběhu roku, až na vyjímky jsou stálezelené, a jsou významné pro svoji nápadnou tvarovou výraznost. Jehličnany převážně působí vážným, vznešeným až strnulým dojmem, a proto se často využívají k vytváření pozadí pro barevnější výsadby listnáčů a trvalek. Především v zimním období jsou neocenitelnou složkou každé zahrady, neboť jsou mnohdy jediným jejím zeleným prvkem.

Použití jehličnatých dřevin

Jehličnany vhodné jako půdní pokryv, tj. druhy poléhavého a plazivého vzrůstu. V našem sortimentu naleznete především půdokryvné jalovce, mikrobiotu, poléhavé kultivary smrku a tisu.

Jehličnany zakrsle nebo pomalu rostoucí, které se velmi dobře uplatní v malých zahradách, ve skalkách, u vodních ploch, ale také v korytech a jiných nádobách. Dřeviny této skupiny se vyznačují velkou rozmanitostí tvarů – habitusu (kulovitý, sloupovitý, kónický, aj.) a širokou škálou barev jehlic (odstíny zelené, zelonomodrá, stříbřitá, žlutá, apod.). Naše zahradnictví nabízí široký sortiment těchto dřevin, a to především kultivary borovic, smrků, jedlí, cypřišků a jalovců.

Jehličnaté vzrůstné keře a stromy, které nachází uplatnění jako dominantní soliterní dřeviny nebo jako kulisové a krycí výsadby především ve větších zahradách. Také tato skupina zahrnuje dřeviny rozmanitého zbarvení jehlic, tvarů i rozměrů. Naše zahradnictví nabízí vzrostlé jedince stromových smrků, jedlí, jedlovců a keřové sorty borovic, tisů a jalovců.

Ukázka naší jarní a podzimní nabídky sazenic soliterních jehličnanů:

Fotogalerie