Okrasné trávy

OKRASNÉ TRÁVY

Okrasné trávy jsou velmi nenáročnou a široce použitelnou skupinou. Uplatní se jako výrazná solitera, ve skupinách, v kombinaci s trvalkami, listnatými keři i jehličnany. Některé druhy lze použít také do nádob, skalek či na střešní zahrady. Mnohé z okrasných trav se pěstují zejména pro svá ozdobná květenství (ta lze použít i k řezu či sušení), většina však zaujme i celkovým charakterem růstu, zbarvením listů či harmonickým působením ve výsadbách. Velkou výhodou travin je jejich rychlý růst, a tak rychlé dosažení požadovaného efektu.

Typy okrasných trav

Okrasné trávy nízké až středně vysoké dorůstající výšek menších než 1 m. Do této velikostní kategorie náleží většina pěstovaných druhů, z nichž v našem zahradnictví naleznete například různě barevné kostřavy, ostřice, dále pak dochany a metlice.

Okrasné trávy vysoké dorůstající výšek nad 1 m. Tato skupina zahrnuje především ozdobnice. V našem sortimentu jsou druhy ozdobnic okrasné svými květy, ale také různými tvary a vzory listů. Dále nabízíme v rámci této skupiny proso a třtiny.

Fotogalerie